| micutaEU a întrebat:

HEY TPU! Vreau si eu niste zicale inteligente despre inteligenta... funda

8 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

"Imortalitatea nu sta in lucrurile pe care le lasi in urma, ci in oamenii pe care viata ta i-a atins."

"Nu putem directiona vantul, dar putem indrepta panzele."
Dolly Parton

"Nu putem directiona vantul, dar putem indrepta panzele."
Dolly Parton

"Cel ce se indragosteste de sine insusi nu va avea rivali."
Benjamin Franklin

"Succesul inseamna sa obtii ceea ce-ti doresti. Fericirea inseamna sa-ti doresti ceea ce obtii."
Dale Carnegie

"A persista in negativism nu inseamna altceva decat a-i alimenta puterea."
Shirley MacLaine

"Unul din motivele pentru care nu beau este acela ca vreau sa stiu cand ma simt bine."
Nancy Astor

"Nimeni nu te poate face sa te simti inferior fara consimtamantul tau."
Eleanor Roosevelt

http://www.eddy.bogdan.5u.com/contact.html

| valentingb a răspuns:

" Unii stiu diferenta dintre intelect si educatie, altii o arata"

| bunny112 a răspuns:

Http://subiecte.citatepedia.ro/despre.php?s=inteligen%FE%E3

http://www.intelepciune.ro/despre/inteligenta/citate

nteligenta fara ambitie este ca o pasare fara aripi. (Salvador Dali)
Imaturitatea este incapacitatea de a-ţi utiliza inteligenta fara a fi ghidat de o alta inteligenta. (Immanuel Kant)
Trebuie sa ai totusi ceva inteligenta, ca sa te doara că nu ai destula. (André Gide)
Inteligenta este aroganţă educata. (Aristotel)

sper ca te-am ajutat si vei gasi ceva pe placul tau din toate

| Azµre a răspuns:

Www.maxime.ro ai să găsești o grămadă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Inteligenta este acel lucru pe care tu, pentru tot restul vietii tale, il vei vedea doar la altii."

| llljk a răspuns:

Imaturitatea este incapacitatea de a-ti utiliza inteligenta fara a fi ghidat de o alta inteligenta.

Caracterul fara inteligenta poate multe, insa inteligenta fara caracter nu valoreaza nimic.

Fara inteligenta e cineva prada altora; cu oarecare inteligenta el vede in altii prada sa.

Comandantul trebuie sa aiba atâta caracter cât si inteligenta. Oamenii care au multa inteligenta si putin caracter sunt cei mai putini indicati.

Inteligenta inseamna adaptare.

Omul - lacrima inteligenta a naturii.

| micutaEU explică:

Multumesc! Nu stiu pe cine sa desemnez castigator...