| Maryaly a întrebat:

vreau si eu un titlu interesant pentru un proiect la romana cu tema lectura... un titlu gen "lumea cartilor" ceva cu carti.multumesc:* funda!

7 răspunsuri:
| Bemineever a răspuns:

Misterul din spatele cartilor si scrii ceva gen ca ne ajuta, ne plac, sunt pline de balauri si chestii din astea...Bafta!

| janvaljan a răspuns:

'Carte.Veșnicie in secret de hârtie"-Valeriu Butulescu sau:"Cartea este viata timpului nostru"-Vissarion Belinski

| Robertyz a răspuns:

" Fantezia cititului "
" Scriptura din spatele cuvintelor "
" Lumea cartilor la prima vedere "

| mona01 a răspuns:

Cartea,un univers al povestilor!
Lumea povestilor
"Uite o carte"(cu asta am castigat un concurs... poti sa povestesti o calatorie in lumea cartilor)
Secretele cartilor
Cartile de aur
Cam atat pentru moment! Sper ca ti-au folosit! Funda?

| myhay181 a răspuns:

Cartea,cosmarul elevilorlaughing

| WhiteDragon a răspuns:

Cartea - Lumea posibilului sau
Cartea - Lumea in care totul se poate

| angelvoice a răspuns:

Lumea literelor.o lume de cuvinte.sa citim in lumea mea, slove pe hartie(slove=litere) funda?happy