| PussicatDolls a întrebat:

Hey, vreau si eu sa`mi dati cateva romane de dragoste care merita citite si pe care le pot gasi la biblioteca.

9 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

"Iubim" de Octavian Dessila- 3 volume; "Pînza de păianjen" de Cella Serghi;"Scrisoare de dragoste", "Invitaţie la vals" şi "Elevul Dima dintr-a şaptea" - toate de Mihail Drumeş; "Loreley" de Ionel Teodoreanu", "Oraşul cu salcîmi" şi "Accidentul" de Mihail Sebastian; "Păpuşa " de Boleslav Prus" " Madame Bovary" şi " Educaţie sentimentală" de Gustave Flaubert; "Roşu şi negru " de Stendhal; "Amantul doamnei Chatterley" de D.H.Lawrence; "Iubita locotenentului francez" de John Fowles; " Mîndrie şi prejudecată" de Jane Austen; "La răscruce de vînturi" - de Emily Bronte; " Tess D'Urberville" de Thomas Hardy"; "Lolita " de Vladimir Nabokov;

| cat a răspuns:

Tess d'Urbervilles de Thomas Hardy, La rascruce de vanturi de Emily Bronte, Mândrie și prejudecată de Jane Austen, Accidentul de Mihail Sebastian, Noaptea de sanziene de Mircea Eliade

| kajen4ever a răspuns:

Ne intalnim la venetia.mie mi-a placut

| Adriannae a răspuns:

Dama cu camelii- Alexandre Dumas
Pe arpile vantului - Margaret Mitchell
Jane Eyre - Charlotte Bronte
Lorelai - Ionel Teodoreanu
Tess D'Uberville - Thomas Hardy.

| MCRgurl a răspuns:

Nu stiu daca gasesti amurg la biblioteca de stephenie meyer ca eu am cautat la biblioteca scolii dar nu era asa ca le-am comandat de pe librarie.net

| dreamgirl16 a răspuns:

Sandra Brown[orice carte de a ei :X] Nora Roberts...Trilogia florilorbig grinalia albastra,Crinul rosu,Trandafirul negru; Drumes-Scrisoare de dragoste,Invitatie la vals, Alexandre Dumas-fiul: Dama cu camelii, Amanda Cookson-Dragoste Adevarata,si multe altelelove struck Cauta pe net titluri siropoase de Sandra Brown si Nora -eu ti le-am enumerat pe alea pe care le``am citit, si multe altele, sunt superbee!love struck

| Lisadream a răspuns:

Ce varsta ai?

| adytza0700 a răspuns:

Adam si Eva-de Liviu Rebreanu,Love Story-de Erich Segal, Pe Aripile Vantului-de Margaret Mitchell. Sper ca te-am ajutat, chiar merita citite fundita

| Caty2000 a răspuns:

Romeo si julietta