| LORY a întrebat:

Dati-mi pls o lista cu cateva carti/romane pentru. adolescenti (14-15 anisori big grin )in afara de cele pentru. scoala... Nu prefer un gen anume... Vreau carti care merita citite, care au acel ceva care te face sa stai lipit de ele pana la sfarsitwinking Thanks!

Răspuns Câştigător
| Bianca_4346 a răspuns:

Elevul Dima dintr-a saptea de mihail drumes
maiytrei de mircea eliade
nunta in cer de mircea eliade
panza de paianjen de cella serghi
lorelei de ionel teodoreanu
invitatie la vals de mihail drumes

14 răspunsuri:
| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Singur pe lume - hector malot
bucuria e a trai- am uitat cine a scris-obig grin
Robinson Crusoe-Daniel Defoe
-enigma Otiliei-G. Calinescu

| amaadina a răspuns:

Poi... Pungutza roshie, Scufitza cu 2 cocosi... big grin laughing

| 4LeafCloves a răspuns:

Eu am citit primul volum din Cronicile din Narnia si mi-a placut foarte mult... primul volum nu este in film. Sunt 7 volume, sunt niste cartulii micute le citesti imediat.

| Georgiana95 a răspuns:

Eu am 14 ani si am citit Povestea lui Despereaux! Sper sa-ti placa!winking

| Tanea154 a răspuns:

Tema pentru acasa de Nicolae Dabija

| ioana_1851 a răspuns:

Nu stiu daca te uiti la serialul,, Gossip Girl" dar sa stii ca au aparut si 2 volume.Sunt carti despre fetele adolescente, credbatting eyelashes din cate am auzit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cronicile vampirilor de anne rice. mana dreapta a diavolului si chinuieste-i pe copii de john saul. shinning de stephen king. happy. astea`s carti care merita cititetongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

seria amurg de Stephenie Maye
la rascruce de vanturi de Emily Bronteie
maytrei de Mircea Eliaderie
mandrie si prejudecata de Jane Austen

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adolescentul miop de Mircea Eliade

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pobby si dingan

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stii ca daca vei citi "invitatie la vals" de Mihail Drumes " nu vei regretawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Padurea spinzuratilor

| vhery a răspuns:

Pai: volumurile din seria vraciul, fetita care a strigat monstru, inainte de cuvinte...happy nu imi mai vin acum in mintebig grin

| hyperion a răspuns:

Ai ce alege de aici: http://ro.wikipedia.org/......cen%C5%A3i
Sunt carti cu/despre adolescenti de tip 'entertainment' si poti evada din cotidian -in lumea lor;;).
Nu uita ca din fiecare calatorie iesi cu ceva invataminte sau macar ramai cu amintiri :).
Succes!