| al3xxa_7413 a întrebat:

Hey:X am si eu nevoie de o idee pentru titlul "O zi din viata mea ca emigrant". Multumesc anticipat

1 răspuns:
greece12
| greece12 a răspuns:

Uite,imagineaza-ti ca traiesti intr-o tara straina.
Cu alte obiceiuri, cu o limba pe care n-o stii aproape deloc, intre necunoscuti.
Ce faci intr-o zi?
Absolut orice ai face e bazat pe faptul ca nu cunosti pe nimeni si nici limba nu o stii.Nu ai cu cine vorbi,comunici cu greu,nu te intelege nimeni,oamenii in jurul tau nu sunt niste ingeri,ii si deranjeaza faptul ca nu le stii limba!
Fa-ti un scenariu in minte,imagineaza-ti cam ce ai putea face intr-o zi, poftim, esti la scoala sau lucrezi si descrie.
Bafta!