| Maty2000 a întrebat:

Heyy! Am o intrebare legata de inceperea scolii. Festivitatea de incepere e pe 17 septembrie sau atunci incep cursurile si festivitatea e mai devreme? Dau fundita pentru cel mai complet raspuns!

Răspuns Câştigător
| DeeDe98 a răspuns:

Buna! Din cate am inteles pe 15 septembrie este festivitatea de incepere a anului scolar, iar pe 17 septembrie incep cursurile:
"Ministrul Educaţiei, Ecaterina Andronescu, a anunţat că şcoala va începe cu o săptămână mai târziu anul acesta. În loc de 10 septembrie, elevii vor merge la cursuri pe 17 septembrie. Profesorii şi elevii vor merge totuşi la şcoală pe 15 septembrie, când vor avea loc festivităţile de deschidere."
Iti dau aici si link-ul, in caz ca vrei sa citesti mai mult :d.
http://www.gandul.info/......r-10008449
Sper ca te-am ajutat! Funda?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Festivitatea este pe 15 iar cursurile incep pe 17 septembrie.

| Exxtremus a răspuns:

AJUTOOOOOOOOOOOORRRR! Va rog sa ma ajutati Am o problema. va rog am12 ani si cand am vrut sa arkivez cv mi-a aparut archiva in loc de rycle bin si cand am daat delete la winrar a disparut rycle byn va roog mii frica ca ma bate tata.

| pure9 a răspuns:

Scoala incepe pe 17 septembrie cu tot ce tine de ea. Nu se putea incepe sambata asa ca s-a decalat cu 2 zile. Deci scoala cu festvitati si ce o mai fi incepe LUNI 17 SEPTEMBRIE 2012

| cosmin2000 a răspuns:

Buna, Maty2000! Deci raspunsul corect e :
- pe 15 festivitatea, unde ne sunt date cartile si orarul
- pe 17 venim direct la orele de curs din orar.
Sper ca te-am ajutat! Funda plizz?

| AdutzaAda a răspuns:

Buna
Asta am auzit eu
pe 15 sptembrie (sambata) este feestivitatea de deschidere apoi pe 17 septembrie(luni)incep cursurile(in prima saptamana se fac recapitulari)
Asta stiu de la mama unei prietene care este profesoara
Sper ca ti-am fost de ajutor(mai informeaza-te in legatura cu aceste date)

| larisa156 a răspuns:

Buna maty festivitatea este in 15 septembrie si cursurile incep in 17 :* fundita :*:*:*:*:X

| Andreyutzy a răspuns:

Festivitatea este ori pe 15 ori pe 17, fiecare scoala isi alege ziua... Dar in principiu cursurile ar trebui sa inceapa pe 18!

| AdelaC a răspuns:

Buna. Eu stiu ca atat festivitatea cat si cursurile incep pe 17 septembrie. Acum depinde si de scoala sau judetul unde te afli.