| selysol a întrebat:

hey! am mai auzit ceva festivitatea pentru inceperea scolii cu manualele si alea au loc in 15 adica sambata iar de 17 incep orele.asa este? dau funda! la raspunsul care ma lamureste.

5 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Da este adevarat ce ai scris tu, s-a dat si ordin ca festivitatea sa se tina pe 15 sambata si pe 17 sa inceapa scoala efectiv. Acuma de la scoala la scoala lucrurile pot fi un pic schimbate, adica in sensul ca nu se organizeaza nimic sambata, oricum nu strica sa ajungi pe acolo si sa intrebi.
Deci du-te pe 15 in principal la festivitate, dar desigur prezenta nu este obligatorie.

| Cristinaaaaaaaaaaaa a răspuns (pentru MeConstantine):

rolling eyes mai bine se duce vineri..sa vada daca s-a scris pe usi..cica fiecare scoala decide cand are loc festivitatea.batting eyelashes

| anonim0852 a răspuns:

Fiecare şcoală va decide asupra datei când organizează festivitatea de deschidere a noului an de învăţământ, fără ca Ministerul Educaţiei să facă vreo recomandare în această privinţă, a precizat vineri, pentru MEDIAFAX, ministrul Ecaterina Andronescu.

"Fiecare şcoală va decide asupra datei festivităţilor de deschidere a noului an şcolar. Nu facem nicio recomandare în acest sens", a spus ministrul Educaţiei.

Fiecare şcoală va decide asupra datei când organizează festivitatea de deschidere a noului an de învăţământ, fără ca Ministerul Educaţiei să facă vreo recomandare în această privinţă, a precizat vineri, pentru MEDIAFAX, ministrul Ecaterina Andronescu.

"Fiecare şcoală va decide asupra datei festivităţilor de deschidere a noului an şcolar. Nu facem nicio recomandare în acest sens", a spus ministrul Educaţiei.
http://www.mediafax.ro/......n-10035747