| kkkk a întrebat:

Heyy..am si eu o intrebare, sunt in dilema..Deci, prima fraza din schita " Vizita" de I.L.Caragiale --" m-am dus de Sf Ion sa-i fac o vizita..." reprezinta expozitiunea/intriga actiunii?, intr-o carte am gasit ca scrie expozitiunea, iar profa de romana ne-a spus ca intriga. ce sa fac? care este? funda crying(

1 răspuns:
| GoBackInFuture a răspuns:

Noua la scoala ni s-a spus ca este intriga, cred ca in cartea ta era gresit, caci opera asta are un caz special, incepe direct cu intriga. Noua profesoara de romana ne-a spus ca e intriga si cred ca este mai probabil sa fie gresit in carte decat ceea ce au spus profele noastre, deci intriga big grin