| normally a întrebat:

Buna tpu.Am nevoie de voi! sunt clasa a10a profil mate-info si ma gandesc de pe acum la facultate. Aveti vreo idee unde sa merg? Poate o sa va ganditi ca sunt prea mica sa ma gandesc de pe acum, dar oricum preferintele mele nu se vor schimba.Deci,vreau sa merg in Cluj, la Babes-Bolyai dar nu stiu exact unde.Aici sper sa ma puteti ajuta voi.Nu-mi prea place mate si info..adica imi plac dar nu as vrea sa fiu ceva in domeniul asta! In plus imi place engleza.ce as putea sa devin "datorita ei"? as vrea sa castig multi bani,sa am o meserie frumoasa, profesoara nu vreau, nici medic, nici programator.As vreau sa merg in tari straine, etc.Voi ce meserii aveti? deci va rog daca vreti ajutati-ma.multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| xgeanina a răspuns:

Ai putea face facultatea de limbi straine si sa devii translator, poti sa lucrezi in departamente de comunicare la diferite firme, poti sa lucrezi in agentii de consultanta pentru relatii publice si publicitate, poti sa lucrezi la edituri sau in presa, poti sa colaborezi cu institutii culturale. Eu sunt a 9-a la profil de filologie intensiv engleza, si mie imi place engleza love struck. si mai sunt multe meserii pe baza ei thinking Sper ca te-am ajutat happy

| normally explică (pentru xgeanina):

Imi poti da te rog id-ul tau?happy

4 răspunsuri:
| zxzx a răspuns:

Relatii interationale

| FoReVeRyOuNgBiTcH a răspuns:

Pana la bac trebuie sa inveti foarte bine engleza. Si daca iei note peste 9.50 la bac, poti fi admisa la o facultate din strainatate. kiss

| normally explică (pentru FoReVeRyOuNgBiTcH):

La mate sigur nu iau peste 9.50laughingsi in strainatate..ar fi foarte tare!