| Andre78 a întrebat:

Heyyy! Am si eu o intrebare urgentă.
Daca am media cuprinsa intre 9.4O si 9.50 ce premiu iau?
As ajunge la premiu ||?

2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

La o cursă medalia nu se acordă în funcție de timpul scos, ci de al câtelea ai ajuns.

La fel stau lucrurile și cu premiile la școală. Important este A CÂTA medie o ai, nu CE medie ai.
Dacă mai sunt zece elevi care au medii mai mari decât tine, nu vei obține premiul 2.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde si de mediile colegilor tai si de cati o au mai mare ca tine. Poti sa iei premiul I si cu 7.20 daca e cea mai mare medie din clasa.