| Zlatea_Diana_1995 a întrebat:

Am si eu o intrebare daca am luat media anuala 9.50 si alti doi copii 9.55 si 9.67, eu ce premiu iau?

Răspuns Câştigător
| Andreea23r a răspuns:

La mine la școală premiul întâi se lua doar de cea mai mare medie din clasă, al doilea de a doua cea mai mare medie din clasă și tot așa. Deci, dacă și la tine este așa vei lua premiul 3. În alte școli toți cei cu 9.50 și peste iau premiul întâi. Vei afla astăzi. happy

7 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Orice elev care are media de la 9.50 in sus, ia premiul I.

| Yasmin875 a răspuns:

Cei care au media generală peste 9, 50 au premiul întâi.

| Gonrax a răspuns (pentru Yasmin875):

Nu e adevarat, depinde de scoala.

| Yasmin875 a răspuns (pentru Gonrax):

La mine la școală așa este.Eu am avut media peste 9 si am avut premiul 2.

| devilshelp a răspuns:

Depinde ce stabileste profesorul. Eu de exemplu am avut 9.89 si am luat mentiune. E posibil sa iei ori II ori III

| NubleReapper a răspuns:

Premiul intai

| AnaMariaaa13 a răspuns:

Depinde de scoala in care esti. De exemplu la mine in scoala, mediile peste 9, 50 sunt premiul I, iar cele peste 9.00 premiul II