| anonim_4396 a întrebat:

Heyyy

Peste o luna si un pic(18 noiembrie) este cangurul lingvist la franceza, si as vrea sa particip si eu.

Nu am mai fost niciodata si de aceea as vrea sa stiu cum vor fii subiectele, despre ce vor fii alea-alea?
Sau despre ce au fost anul trecut la clasa a7-a?

Va rog mult sa imi spuneti.

THX!

7 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Bună! Eu merg în fiecare an la cangurul în franceză şi subiectele sunt uşurele, dacă te descurci la franceză. Sunt 40-50 de întrebări, majoritatea se bazează pe un text pe care ţi-l dau la început, clasele a III-a şi a IV-a au şi imagini ajutătoare.Primeşti o fişă unde trebuie să completezi datele tale personale şi răspunsurile pe care le-ai ales.
Pentru detalii, intră aici:
http://www.cangurul.ro/......ist_FS.php

| Madalina123 a răspuns:

Buna. Si eu am fost anul trecut. Pai iti da un fel de revista, pe jumatate de foaie ai franceza si pe jumatate spaniola. Cat despre subiecte, nu au fost cine stie ce de grele, cel putin eu am luat premiul 1, si nu prea ma omor eu cu francezalaughing. Multa bafta!

| kate68 a răspuns (pentru Madalina123):

Salut! Daca nu te superi, am fost la acelasi concurs, si as dori sa te intreb, avand locul 1, ce punctaj ai avut si ce ai primit big grin, Mersi de intelegere. Pa pa!

| Madalina123 a răspuns (pentru kate68):

Am avut maximul de puncte, nu mai stiu cat era, am primit o carte in francezahappy

| kate68 a răspuns (pentru Madalina123):

Waa. genial. trebuia sa nu mai particip. nu e asa fascinant premiul laughing, mersi ca mi-ai spus!

| Madalina123 a răspuns (pentru kate68):

Aa,da si o diploma,uitasemlaughing Cat despre carte, total neinteresanta,este un fel de "poveste", nu e de copii,pentru ca e cu o femeie in varsta,care viziteaza niste rudethinking Cam asa am inteles eulaughing)) Ti-am zis si mai sus,nu stiu perfect franceza, dar ma descurctongue sincer, nu stiu cum am luat premiul 1, am ramas socata cand am vazut rezultatelelaughing)) Ma gandeam ca a fost o greseala ceva. dar de unde, eu am fost singura din scoala, mi se parea ciudat intr-un feltongue

| 657686978 a răspuns:

Destul de grele