| Fetitsa123 a întrebat:

Hi TPU am o problema.Am teme pe vacanta si acum vroiam sa le incep. Dar mama mia aruncat din greseala caietul de clasa si nu mai stiu cum sa analizez complementul, subiectul, predicatul si atributul. Imi poate explica cineva cum se analizeaza acestea sau sa imi explice cum sau sa imi dati un link. Dau funda si vot tuturor promit

2 răspunsuri:
| Autumnfeelings a răspuns:

Pai cauta pe net.

| thelittleenstein a răspuns:

Sunt mai multe moduri:1. poti suna un coleg/o colega sa te ajute 2. daca ai testele pastrate intr-un portofoliu sau altceva te poti uita pe ele 3. poti cauta in manualul primit (depinde de ce clasa esti tu sau ce clasa treci)