| GGG562852 a întrebat:

Hi TPU!
Am si eu o intrebare. Sau mai bine zis un sfat. Sunt in clasa a noua la un liceu teoretic profil mate info. Ma gandeam zilele trecute la o facultate pe care sa o urmez si sincer nu am gasit nicio optinune.(nu imi doresc informatica). Ma puteti ajuta? Precizez ca imi place romana, limbile straine, matematica.
fundita! happy

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mai ai trei ani în față, te gândești prea din timp!
www.alegefacultatea.ro, poate fi o muză de inspirație.
Succes la școală.
Pa, pa.

2 răspunsuri:
| lawe_3454 a răspuns:

Acum e decizia ta ce dorești să fi în viață. Nu poți cere sfatul necunoscuților, dar având în vedere că îți plac limbile străine eu îți sugerez să urmezi facultatea de litere, iar mai apoi să te angajezi ca interpretor sau să îți deschizi un cabinet de traducători(translatori), care evident să nu fie in România.

Răspuns utilizator avertizat