| Gotdns a întrebat:

Hi TPU, am si eu o intrebare.
-sunt am trecut a 9-a si am media de intrare la liceu 6.56 i-ar liceul care vreau eu se intra cu 6.21 pot intra in acest liceu 100% sau exista sanse sa nu intru?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ba ai șanse, mult succes!
Pa, pa.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Da, ai şanse să intri chiar dacă mediile de admitere vor fi mai mari anul acesta datorită faptului că s-au luat note bune la evaluări.
Succes!

| HighFlyer a răspuns:

Diriga ta trebuia sa-ti explice ultima medie de intrare din anul trecut e doar ca sa te orientezi.
Daca tu pui prima optiune liceul ala si 29 cu media mai mare ca a ta pun si ei intrii ca ultimul din clasa, deci tu trebuie sa fie intre primii 30 ca medie din clasa ai, si la 6.21 cine se-nghesuie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai 100% sanse sa intri.Depinde de cat de mult vor creste mediile, si ele vor creste cam mult deoarece au fost subiecte usoare si totodata note bune la examen. Funda?

| roxy99roxana a răspuns:

Daca sunt copii cu note mai mari ca tine sigur ca ei vor fi cap de lista oricum cei cu note mari vor opta pentru un liceu de pretentii etc dar sunt destui cu note de 7 sau chiar 8 care ar putea opta pentru liceul ales de tine in fine nu poti absolut sigur ca intri sanse sunt cei drept dar pentru orice eventualitate oportunitati o sa mai fie si important este sa nu renunti