| anonim_4396 a întrebat:

Ultima medie de intrare de anul trecut la liceul la care vreau eu să intru a fost 7, 80. Aș avea șanse să intru dacă media mea anul acesta este 8, 17? Dar dacă media altui liceu de anul trecut a fost 7, 56... aș putea intra? Le voi trece primele 2 pe foaia de admitere, însă vreau să știu dacă mă pot aștepta să intru, deși mă îndoiesc. Mulțumesc!

6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

E clar ca ai sanse foarte mari sa intri. Nu cred ca vor creste atat de mult mediile incat tu cu 8.17 sa nu fii admis.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU avem de unde să GHICIM!
Oricum, este posibil - mediile de anul trecut sunt doar orientative happy

Media de admitere depinde de localitate/liceu/profil/specializare!
În general, variaţia este de +/- 0, 5 p până la 1 p faţă de mediile din anul anterior.

Toate cele bune!

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Depinde ce medii au ceilalti elevi.
NU se stabileste o medie minima ci se ia in ordine descrescatoare a mediilor pina se ocupa numarul de locuri. Ultima medie poate fi 7, 00 sau 9, 98.

| May2001 a răspuns:

Eu zic ca intri. Avand in vedere subiectele, cred ca vor fi cam asemanatoare ultimele medii de admitere laughing

| Alex007007 a răspuns:

știam asta! Voiam să știu dacă aș avea o șansă să intru, dacă a fost mai greu/mai ușor ca anul trecut, dacă mediile vor crește față de anul trecut... happy Mulțumesc de răspuns!

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns (pentru Alex007007):

Nimeni nu poate sti dinainte ce medii au ceilalti candidati si care va fi ultima medie. Tu pune-ti optiunile in ordinea dorita.