| Feel a întrebat:

Imi dati si mie va rog un exemplu de discurs spus de elev la inceputul anului scolar in fata intregii scoli, scurt de 5 minbig grin.Sa nu fie prea impopotonat. Cel mai bun primeste funda.

4 răspunsuri:
| ThePoet a răspuns:

Daca tu ai fost desemnat sa faci un discursc si sa-l citesti inseamna ca ei credeau ca tu esti cel mai indicat s-o faci. Ete teapa! Tu iti cauti discursu pe TPU... daca tu esti cel mai destept din clasa ta ma intreb cat de prosti sunt restul.

| ɐzʇıןoʌɐıp a răspuns:

Am tinut si eu asa ceva...trebuie sa pui accent pe anii ce au trecut, luand in calcul prezentul.sa arati ca timpul ne ajunge din urma si ajungem incet incet sa deschidem noi orizonturi si astfel de la micii boboci ajungem viitorii liceeni...laughingsucces si fara emotii

| Feel explică:

Mersi kaleidoscope laughing esti foarte inteligent... vroiam ajutor ca sa stiu cam ce ar trebui sa spun, ce idee, asa ceva, ca de facut logic ca eu il fac.Ah dar mersi pentru idei.

| daianne a răspuns:

Un discurs pentru inceput de scoala...Trebuie sa fie original, facut de tine.Pe langa opinia dinaintea mea, care nu e asa de rea o idee buna ar fi sa spui ca speri ca anul asta scolar sa fie un motiv de mandrie pentru toti sau ca trebuie sa fim un exemplu pentru cei mici, care vor ajunge ca noi.