| asotydna a întrebat:

Imi dati va rog niste expresii frumoase / citate despre tara si folclor? fundabig grin

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
1.Ma inchin tie, blanda si trudita tara, ma inchin oamenilor tai care tin aici pe pamant, in ei insisi, infinitul.
2.In tara asta, tanara si viguroasa, larga libertate este resortul initial al progresului.
Despre folclor nu stiu, imi pare rau!
Sper ca te-am ajutat cat de cat!
Pa, pa!

| rockellmy35 a răspuns:

Folclorul este inima romanilor si se naste de mii de generatii de aceea trebuie sa ducem traditia romana mai departe si sa fim mandri ca suntem romani! Sper ca e bine..altceva nu stiu.

| Andreya_Byanca_Cozma_1991 a răspuns:

1.O tara fara eroi e ca o casa fara usi. 2Patria este ca o piatra de aur. Funda?