| anonim_4396 a întrebat:

Imi este greu sa citesc.
La orice ora,fie romana, engleza sau franceza si trebuie sa citesc cu voce tare ma incurc. Imi este frica si uit cum se citeste fiecare cuvant.
Cum pot scapa de asta?

Răspuns Câştigător
| Cyclades a răspuns:

Ai incredere in tine. Citeste cu voce tare in intimitate carti in romana, engleza, franceza. Teama e ceva normal si de regula ea deriva fie din lipsa de incredere, fie din necunoasterea efectiva a pronuntiei acelor cuvinte. bafta!

1 răspuns:
| Lioana a răspuns:

Ai nevoie de exercitiu. Exerseaza acasa cititul cu voce tare! si vei vedea ca iti va trece acea frica.