| brokxy a întrebat:

Hey. Am vrut sa va cer un sfat. Eu dau probele orale la engleza si romana, tic. La engleza si romana va fi mai greu pentru ca am emotii cand citesc cu voce tare sau vorbesc. Cand incerc sa vorbesc mi se ia vocea, intepenesc, imi transpira mainile si simt ca am febra si un nod in gat. Cum sa fac ca sa fiu mai confidenta si sa scap de emotii? Profesorii ne-au zis ca la oral trebuie sa nu ne blocam ca sa aiba timp si ceilalti sa raspunda dupa, nu sa stea dupa noi

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Fa execitii in oglinda de vorbit, cauta un text pe net si incearca sa-l zici cu voce tare.

La examen scrie-ti pe foaie ce vrei sa zici si repete procedeul.

Dca faci un 10-15 min pe zi treaba asta o sa fii ok.

| brokxy explică (pentru RoCkKiD):

Multumesc O sa incerc

1 răspuns: