| andreipuiu a întrebat:

Imi poate da cineva un site bun de unde pot invata toate functiile php?

Răspuns Câştigător
| Vladdy112 a răspuns:

Http://www.w3schools.com/

| andreipuiu explică (pentru Vladdy112):

Am nevoie de un site pe care sa fie prezentate toate functiile php, cum ar fi isset, get_defined_vars(), floatval() etc. si sa aiba si cate un cod exemplu la fiecare

| andreipuiu explică (pentru andreipuiu):

Scuze, nu era pentru tinehee hee

9 răspunsuri:
| andreipuiu explică (pentru suntserios):

Nu inteleg nimic de pe site-ul asta

| suntserios a răspuns (pentru andreipuiu):

Nu intelegi pentru ca nu stii programare, tu vrei sa inveti un limbaj pe de rost. Nu asa se invata programarea.

uite aici le ai mai bine structurate

http://php.net/manual/en/funcref.php

daca ai nevoie de o functie care lucreaza cu array te duci pur si simplu la
"Arrays"
intri aici
http://php.net/manual/en/book.array.php

si vei gasi functiile de care ai nevoie

| andreipuiu explică (pentru suntserios):

Am 1 an de programare in Code Blocks, dar eu nu inteleg explicatiile pe site-ul ala, stiu site-ul, dar mi se pare ca e o prostie, doar la mysql inteleg functiile de pe site, in resti NIMIC
http://www.w3schools.com/php/func_array_chunk.asp uite asta imi place, intelegi mai usor decat ala;)

| suntserios a răspuns (pentru andreipuiu):

Poate ai experienta de 1 an in C/C++ nu de alta da code blocks e doar un IDE nu un limbaj de programare.

php.net e documentatia oficiala e foarte complexa si completa. w3schools contine doar chestiile de baza.

| andreipuiu explică (pentru suntserios):

Eu am zis ca am nevoie doar de functii, sa stiu ce fac si un exemplu, de restul nu ma intereseazahee hee am umblat pe site-ul ala, si crezi ca am inteles ceva? 0!