| Anonima_9977 a întrebat:

Imi poate rezolva si mie cineva aceasta problema:

Daca nr. de frati pe care ii am este egal cu nr. de surori si o sora de-ale mele are numarul de surori jumatate din numerul de frati, cati baieti si cate fete suntem in familie?

fundita

Răspuns Câştigător
| R3fleX98 a răspuns:

4 baieti si 3 fete

7 răspunsuri:
| cornculapte a răspuns:

In familie sunt 4 baieti si 3 fete. Sper ca nu e tema de casa.

| aliona_6797 a răspuns:

Nu se poate rezolva deoarece nu stim daca esti baiat sau fata, frate sau sora in consecinta.

| Anonima_9977 explică:

P. S.: face parte dintr`o culegere de romana si este vorba de o fatahappy

mersi mult pentru raspunsuritongue

| andrei123 a răspuns:

Stiu culegerea angellaughing exact acolo sunt si eu acumlaughing) pag 58happy

| bmcriss a răspuns:

2 baieti si o fata

| Zamfir_2974 a răspuns:

| dreapupikdulshe a răspuns:

Vai domane sunteti multi in familie dar asta este de bine cred, nu pot raspunde la intrebarea ta e mult prea grea pentru mine am 11 ani si plus ca nu sunt buna la matematica! pup si sorry ca nu te-am putut ajuta!