| 地獄に行く a întrebat:

Imi poate spune cineva cam ce se invata in clasa a 9-a la istorie. ma refer invatam istoria romaniei sau altceva?

2 răspunsuri:
| Mihaela111 a răspuns:

In clasa a-IX-a la istorie incepi istoria popoarelor( ai mai invatat despre asta si in scoala generala doar ca acum este mai aprofundat).
@ ares8 despre primul si al doilea razboi mondial se invata in clasa a-X-a.
Nu te speria nu este chiar asa de grea materia in primul an de liceu

| ares8 a răspuns:

Din cate mai tin eu minte, in clasa a 9-a se invata istoria romanilor de la 1821 pana la primul razboi mondial.