| razvan119 a întrebat:

Imi poate spune cineva ce se invata la istorie in clasa a 10-a?

3 răspunsuri:
| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Vezi programa pentru clasa a 10-a.

| MeeJenn a răspuns:

Uite aici un link care sper sa te ajute http://www.calificativ.ro/......-8-10.html

| Dinu_Maria_1998 a răspuns:

Sunt 3 capitole :
1. Vremea schimbarii
2.Secolul extremelor
3. La portile mileniului III din care fac parte urmatoarele lectii: Revolutia glorioasa,Epoca luminilor, Constituirea Statelor Unite ale Americii, Revolutia franceza, Franta napoleoniana, Tarile Romane si problema orientala, Anul 1848 in Europa, Revolutua industriala, State nationale si multinationale in a doua jumatate a secolului al XIX-lea. Sper ca te-am ajutat:* Funda? happy