| florin2012n a întrebat:

Imi poate spune si mie cineva care a urmat facultatea de sociologie si asistenta sociala daca este o facultate buna?

2 răspunsuri:
| Elena8198 a răspuns:

Sociologia iti da multe variate de a urma un job dupa terminarea facultatii. Eu exemplu ar-fii sa te aganzesi la un penetenciar si sa ajuti detinuti sa se integreze din nou in societate. Si totusi, ai un salariu de 3000-4000 lei. Cu un program destul de lenjer. Parerea mea este ca sociologia chiar te poate ajuta mult pe viitor.

| florin2012n explică (pentru Elena8198):

Multumesc pentru sfatul pe care mi l-ai accordat.Am sa il iau in considerare