| MCRgurl a întrebat:

Care facultate e mai ok, Facultatea de Psihologie sau Facultatea de Sociologie si Asistenta Sociala? Care te avantajeaza mai mult pe viitor?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| alessia5158 a răspuns:

Niciuna dintre acestea nu te avantajeaza cu doar 3 ani de studii de licenta --- vei fi unul din sutele de absolventi scosi pe banda rulanta fara nicio ajustare la nevoile pietei muncii.
Insa, in cazul in care iti completezi studiile de licenta cu inca 2 ani de studii masterale, avantajul te plaseaza cu mult inaintea turmei!
Cauta in detaliile oferite de programele de master sociologie -asistenta sociala ( Universitatea Bucuresti) si iti vei da seama singur de avantaje si oportunitati :http://sas.unibuc.ro/descrierea_programelor_de_master

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Psihologie, ai mai multe oportunitati de angajare.

| SummerR a răspuns:

Nu știu de Facultatea de Sociologie si Asistenta Sociala, însă Facultatea de Psihologie e frumoasă. Problema e că după ce o termini trebuie să te bați pentru locuri și să dai examene pentru asta.

| RaresArghisan a răspuns:

De psihologie pentru ca psihologia e o meserie foarte bine platita avand in vedere programul lejer. Sper ca te am ajutat