| Cojan_Alexia_1996 a întrebat:

Imi puteti da niste idei cum sa salvam padurea. Am nevoie urgent! Dau funda la primul raspuns

11 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Printre altele, trecând la veganism cu toţii.
Unul dintre motive pentru care sunt tăiate masiv pădurile, este nevoia de spaţiu pentru a planta mâncare pentru animale, nevoia care nu ar fi existat, dacă am extrage nutrienţii direct din plante, fără intermediari, care sunt victime colaterale ale apetitului şi egoismului nostru bolnav.

| AFR81 a răspuns:

Am putea opri defrisarile prin aplicarea de pedepse mult mai aspre pentru cei ce comit asa ceva. Poate sunt putin exagerat, dar dupa parerea mea, aceste fapte sunt reale atacuri la siguranta nationala. De asemenea, am putea salva natura prin campanii de educare, atat pentru adulti, cat si pentru copii si prin sporirea campaniilor de plantare a copacilor.

| RAY a răspuns:

Omul de rand nu poate face nimic, cei care au banii fac jocul noi suntem sclavi atat

| minrest a răspuns:

Vrei sa salvezi urgent padurea? Nu poti sa distrugi la ea 1000 de ani si sa o salvezi urgent, asa ca si dezbaterea poate sa dureze. Solutiile gasite in cateva minute sunt dezastruoase.

| HailSithis a răspuns:

Taiem copacii. Ardem paduri, etc.

| Cojan_Alexia_1996 explică (pentru HailSithis):

Ideea era cum sa o salvezi nu cum sa o poluezi!

| HailSithis a răspuns (pentru Cojan_Alexia_1996):

Gen. tai copacii. Omori veverite si le mananci etc.

| Yngridy a răspuns:

Atunci cînd mergi in excursii gunoaiele ar fi bine sa le pui intr-o punga si sa le ei acasa.
Dupa ce tai un copac cel mai bine este sa pui altul la loc (puieti)
Nu rupem florile pe cale de disparitie si crengile din copaci aiurea

| ANDREIhac a răspuns:

Salut poti salva padurea foarte simplu uite niste idei:
-daca te duci in padure si vezi gunoaie iale si aruncale la un container
-daca vezi un om ca arunca suc sau substante care pot ucide padurea oprestel
-iar daca vezi vreun om ca fumeaza o tigara in padure si o arunca pe jos fara sa o singa oprestel
Sper ca ti-am fost de ajutor!