| KubetiiOO a întrebat:

Imi puteti da niste link-uri sau voi sa imi scrieti ceva exercitii la romana clasa a 7 a cu substantivul. Exercitii de-alea care trebuie sa scriu cazul si functia si de astea.Mersii si dau funda! Astept raspunsuri multe!happy

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| xlollypop a răspuns:

Http://www.didactic.ro/......citii-sper ca te ajuta, daca vrei altu imi zici si iti mai dau. funda? http://asla.rexlibris.net/membri/draica_ora_de_gramatica.pdf-si asta mai e cu exercitii cu subs

| KubetiiOO explică (pentru xlollypop):

Nu merge nici unulfrustrated

| xlollypop a răspuns (pentru KubetiiOO):

Nu stiu de ce nu a mers-asta iti merge?

| KubetiiOO explică (pentru xlollypop):

Da asta merge!