| Cristian_Titel_2001 a întrebat:

Imi puteti da niste sfaturi legate de examenul national la matematica? Adica daca mi-ati putea spune niste formule care sa le scriu daca imi pica un

anumit fel de problema... niste sfaturi elementare. Ps : nu prea le am cu matematica. Daca m-ati indruma cel putin spre nota 4-5

1 răspuns:
| Alex007007 a răspuns:

Asta trebuia să faci tot anul, trebuie doar să rezolvi prima parte și desenul de la a doua parte pentru a ajunge la nota pe care ti-o dorești. ai putea să înveți noțiunile de bază ale matematicii, spre exemplu: intervale, perimetrele, calcule simple, desenele (pentru SUB. II), arii (triunghi, dreptunghi, romb), și să fii atent la SUB. 1, punctul 6. happy baftă!