| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti da vreo sursa (vreun articol) din care pot dovedi colegilor mei ca nu mai intra schita, nuvela si romanul la Evaluarea Nationala 2017?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista o programa pentru examen publicata oficial de catre Ministerul Invatamantului. Se gaseste pe internet. Ai citit-o macar? Scrie acolo tot ce intra. Pe deasupra, voi nu aveti profesoara de romana la scoala? Noua ne-a spus(si ne-a dat si sursa) profesoara de romana de la scoala.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu nu gasesc nicio programa. Da-mi un link, te rog.

| Tudor123123 a răspuns:

Si eu sunt a 8 a si acestea, de anul acesta nu se mai dau. ti.as trimite poza, dar nu pot, iar site nu stiu

| Tudor123123 a răspuns:

Eu am o carte numita 50 de teste pentru evaluare nat. 2017 clasa a 8-a si este conform modelului publicat de MENCS in 1 11 2016, cand s-a facut schimbarea la structura examenului

| Ciprian_Tamas_2002 a răspuns:

Mie mi-a spus Doamna profesoara de romana ca nu mai intra romanul la EN de celelalte nu stiu... happy Bafta din nou!