| anonim_4396 a întrebat:

Îmi puteţi recomanda nişte cărţi despre evoluţionismul ateist?

4 răspunsuri:
| Necrophagist a răspuns:

Originea speciilor de Darwin este începutul oricărui ateism apoi poţi continua cu Carl Sagan,Richard Dawkins,Jared Diamond,Matt Ridley,Ernst Mayr, Stephen Jay Gould etc
Te felicit pentru că te informezi ca ateu, inainte de a deveni ateu sau de dragul informarii. Daca am lua toti ateii din lume am observa ca mai putin de 10 % stiu despre ce vorbesc cand proclama sus si tare evolutia.Chiar pe TPU, daca o fi vreo 5 care au citit cateva pagini din Darwin m-as mira.
Cărţi bune!

| RoseOfTheFire a răspuns:

Deci esti ateista de aceea nu ai dat crezare intrebarii mele

| şaibă a răspuns:

Daca vei citi carti scrise de evolutionisti cel mai probabil vei deveni evolutionist(a). Daca vei citi carti scrise de creationisti vei deveni creationist(a). Depinde doar de tine ce vrei(crezi).In joc este viata ta, atentie la ce citesti.