| Bianca4444 a întrebat:

Imi puteti recomanda o carte in engleza sa o citesc sa imi fie mai usor.Eu la engleza ma pricep stiu cuvinte stiu sa traduc dar cand e vorba de citit e... Ajutati-ma

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Citeste pe wattpad carti scrise de adolescenti din Uk/America etc. Alea mai populare, au subiecte simple, sunt usor de citit, vocabularul e acceptabil si cele mai populare de obicei sunt si destul de corect scrise. + ca si citesti gratis.

| Anon31241212 a răspuns:

The wizard of oz
Orice carte de agatha christie (are mult dialog si vocabularul nu e asa de greoi)
Doctor Jekyll and Mr Hyde
Alice in wonderland
Portrait of Dorian Grey

Ca sa ti imbunatatesti pronuntia e important si sa vizionezi filme fara subtitrare. Asa auzi cum se pronunta. Incearca sa citesti cantece de ce nu. Incepe putin cate putin. Important e sa auzi si cum se pronunta. Mult succes!