| Skyfall007 a întrebat:

Imi puteti recomanda o culegere (sau site) pentru bac la biologie vegetala si animala?
De asemenea, este destul sa invat/exersez dintr-o culegere cat sa iau o nota relativ buna?
Am mai dat in trecut la bio insa am vazut ca acum sunt mici modificari la anumite exercitii de la S1 si vreau sa fiu la curent cu ele.

7 răspunsuri:
| Ssssmokin a răspuns:

Avea profesorul meu de biologie o culegere pentru bac, insa nu mai tin minte cum se numea.
Apeleaza la AuricaMircica155, poate de la un alt elev intelegi mai bine decat dintr-o culegere. Mai am si eu lectiile pentru BAC la bio, insa eu scriu urat big grin.
Mai este si o aplicatie pe play store: "BACde10". Gasesti si acolo lectii pentru biologie.

| AuricaMircica155 a răspuns:

Buna! Din ce oras esti? As vrea sa iti trimit materialele dupa care am invatat eu si am luat o notă mare 9.50. Daca te apuci de acum ai sanse mari. Scrie mi pe insta Bianca. 21am si iti trimit gratis materialele pentru reusita

| Skyfall007 explică (pentru AuricaMircica155):

Buna! Apreciez gestul insa am niste parinti mai stricti si daca afla ca primesc lucruri de la necunoscuti o sa ma ia putin la intrebari, stiu ca suna stupid mai ales la varsta mea insa sper sa ma intelegi.
Sunt curios totusi de pe ce ai invatat, culegere/din materia predata la liceu?

| AuricaMircica155 a răspuns (pentru Skyfall007):

Erau doar niste carti si caietul cu materia, doar le trimiteam prin posta. Pentru ca stiu si eu cum e sa nu ai dupa ce invata.
Eu am invatat de pe o carte "Biologie vegetala si animala Bacalaureat" de la Booklet. E cea mai buna. Este cea verde

| AuricaMircica155 a răspuns (pentru Skyfall007):

Eu am invatat de pe o culegere "Biologie vegetala si animala Bacalaureat " De la editura Booklet. Cartea este verde.
Voiam sa iti trimit ca eu si asa numai am ce face cu ele, si doar ti le puneam la posta. Pentru ca stiu cum este sa nu ai dupa ce invata

| Skyfall007 explică (pentru AuricaMircica155):

Am vorbit cu parintii sa le spun ca s-ar putea sa primesc cv de la posta pentru biologie, dupa putina vorba au zis ok, normal nu e ceva ce le spun in fiecare zi dar vreau totusi sa iau si bacul, apropo nu prea sunt familiarizat cu posta, trebuie sa ma duc eu la sediu sau vin ei la mine?

| Skyfall007 explică (pentru AuricaMircica155):

Si cam cat ar costa de la tine pana la Braila?