| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteţi recomanda un atlas bun de antomie folosit la facultatea de medicina umana? (ex. Netter, Papilian, Sinelnikov...) si eventual unul de histologie. Va multumesc.

4 răspunsuri:
| alabala_4392 a răspuns:

Am in format electronic Acland 's DVD of Human Anatomy. Mi se pare bun ca nu este sub forma de desen ca intr-un atlas obisnuit ci prezinta organele chiar cum arata ele.

| bluestar a răspuns:

Sora mea este studenta la medicina si am vazut ca are in biblioteca Netter-ul. din ce am aflat de la ea este foarte bun si complex. i-a fost recomandat la scoala. sper sa te ajute.

| Laviniaa a răspuns:

Primele doua pe care le-ai mentionat sunt foarte bune :Netter si Papilian.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Netterul e de departe cel mai bun. ( de fapt frumos, ca sa fiu mai exacta). Papilianu e super ok, e al nostru romanesc. Oricare e bun daca vrei sa inveti.
Sinelnikovul e mai greoi, nu ai totul intr-o imagine, trebuie sa cauti mai multe planse, dar teoria e ok.