| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti recomanda va rog cateva romane politite?:Xhappy

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Incearca romanele politiste ale Rodicai Ojog-Brasoveanu (Buna seara, Melania; Statuia din parc, 210 pisici negre, Cianura pentru un suras).

| Nastia a răspuns:

Seria Maigret.Samsarul de C.Barbuceanu.
Crima si pedeapsa nu e roman politist. e roman psihologic.nu se pune accentul pe incercarile politiei de a afla criminalul ci pe nelinistile din sufletul lui Rodia.
Lumina in amurg de Xavier de Montepin. orice carte de Aghata Christie.

| Zowe a răspuns:

Eu iti recomand :

* Tacerea Mieilor [ citita de curand, foarte tare ]

* Zece Negri Mititei

* Seria Maigret

* cartile cu Hector Poirot

Vezi ce iti place big grin

| ♥ℓiαnα♥ a răspuns:

Buna
Si mie imi plac unele romane politiste... Din ce am citit eu... Sherlock Holmes e interesant, Zece negrii mititei, Crima din Orient Expres (in general Agatha Christie este foarte buna la romane politiste) si Somnul de veci, Doamna din lac de Raymond Chandler. Cel putin asta am citit eu si mi-a placut happy

| Nu a răspuns:

Nopti albe pentru Minerva

| lora3u a răspuns:

Crima si pedeapsa, de Dostoievski