| TheBlackSwan a întrebat:

Imi puteti recomanda cateva romane de dragoste? Care v-au placut voua cel mai mult.

7 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Recomand cu caldura Replay a lui Ken Grimwood. Nu e tocmai un roman clasic insa daca esti pasionata de literatura inteligenta iti va placea mult. Povestea de dragoste se dezvolta intr-un mod inedit si imprevizibil.
''Nunta in cer'' merita de asemenea asa cum merita si ''Adam si Eva'' a lui Rebreanu.''Invitatie la vals'' a lui Drumes de asemenea. Sub nicio forma nu recomand volume precum Twilight sau alte ''fast food-uri literare''.

| raluca0306 a răspuns:

Desigur. Daniel steel-Promisiunea. E minunata!

| Morphines a răspuns:

"Fericirea incepe azi" - editura Treiwinking

| inconscient a răspuns:

Invitatie la vals- Mihail Drumes
Mandrie si prejudecata
Emma
Ratiune si simire
Toate 3 de Jane Austen
Declaratie de dragoste-George Sovu

| AnabellaXD a răspuns:

1.Faimoasa serie Twilight Saga Amurg; scrisa de Stephenie Meyer,
care contine volumele:Amurg, Luna noua, Eclipsa, Zori de Zi.
2. Dimineata iubirii de Gerge Sovu.
3.Panza de paianjen de Cella Serghi.
Acestea sunt cele pe care ti le recomand happy

| AiEnma97 a răspuns:

Romane de dragoste:
Twilight 1, 2, 3, 4
The Vampire Diaries (toate)
Ana Karenina (nu-i chiar asa fain) - Tolstoi
Sper sa-ti placa happy

| SomeoneReal a răspuns:

"Invitatie la vals" este o carte minunata scrisa de Mihail Drumes. Sper sa iti placa si tie! Succes!big grin