| Lowsensitive a întrebat:

Imi puteti spune 4 argumente sa ma convingeti cu privire la afirmatia Dumnezeu exista.Adica vreau sa le formulatibig grinumnezeu exista pentru ca...Doresc seriozitate

Răspuns Câştigător
| BlueViP a răspuns:

- pentru ca mie nu imi poti spune ca totul a aparut din nimic
- pentru ca zilnic se intampla minuni sub semnul stiintei, norocului sau intamplari
- pentru ca exista oameni care au o relatie stransa cu Dumnezeu si care au vise care se implinesc (cunosc astfel de pameni si am auzit si vazut cu ochii si urechile mele ca s-a implinit)
- pentru ca ceea ce il priveste pe Isus Hristos, el e mentionat si in istorie si in alte religii ( ca un prooroc cei drept, dar e mentionat )

| Lowsensitive explică (pentru BlueViP):

Raspunsurile sunt luate undeva de pe internet sau le-ai gandit tu?

| BlueViP a răspuns (pentru Lowsensitive):

Daca te referi la mine, sunt lucruri pe care le-am vazut sau auzit. Prima e spusa de un coleg in clasa a 9-a a doua de profesorul de istorie anul asta a 3-a de iubitul meu si in ceea ce priveste 4 unele lucruri sunt mentionate la materii ca: istorie, romana, isoria evreilor, religie (budista nu doar crestina)

4 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns:

Dau un singur argument: numai ca unul de conditie umila, in plan intelectual, se intreaba, face cat 1000argumente. Apuca-te de alte meserii la mintea ta, nu pierde vremea cu intrebari savante.

| costykyo a răspuns:

Dumnezeu este viata! doar pentru ca nu il poti vedea sau auzii. nu inseamna ca nu exista. este exact ca si... bine., rau. Intuneric si Lumina. Dumnezeu este totul happy