| strutu75 a întrebat:

Imi puteti spune alte examene gen cambridge?

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Mai important pentru o aplicatie la o universitate straina este IELTS-ul.De altfel, are si avantajul ca e mai putin dificil decat testul Cambridge.Mai e si examenul TOEFL(Test of English as a Foreign Language).

1 răspuns:
| MariaSimo a răspuns:

Nici vorba ca IELTS sa fie mai putin dificil. Poate e mai usor daca vrei doar sa treci.
Depinde pentru ce iti trebuie. Pe langa IELTS si TOEFL mai exista si Oxford dar si LCCI - London Chamber of Commerce and Industry.