| cocolino884 a întrebat:

Ce imi puteti spune despre examenul PET Cambridge? Dau funda! Detalii va rog

2 răspunsuri:
| AnnAnne a răspuns:

E bun daca vrei sa-l folosesti ca sa-ti echivalezi proba de bac la engleza, dar daca intentionezi sa pleci sa studiezi in afara cu ajutorul acestui examen, eu zic sa te mai gandesti, ca nu sunt asa bune facultatile care il accepta. Cele mai prestigioase accepta IELTS si TOEFL, care chiar sunt foarte bine structurate si sunt la un alt nivel, asa ca daca stii bine engleza si vrei sa sari mai sus...lasa PET-ul.

| Raducu1 a răspuns:

Poti afla detalii(dar vezi ca sunt in engleza) de pe site-ul http://www.cambridgeesol.org/exams/pet/index.html