| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti spune care este cartea cea mai interesanta pe care ati citit- o si sa imi prezentati pe scurt despre ce este vorba in ea?
Dau funda.

Răspuns Câştigător
| Crisu a răspuns:

Elevul Dima dintr-a 7-a
Pe scurt:Este vorba despre un baiat care sta la o femeie care mai tinea in gzda inca 4 baieti. Ea avea o fata si ei 2 (Dima si fata gazdei) nu se suportau la inceput, dar cu timpul au ajuns sa se iubeasca foarte mult.
Si mai este si partea a 2-a
Cand ei se casatoresc si vor sa moarca precum Romeo si Julieta.Au facut chiar si un juramant, ca pe data de nu mai stiu cat noiembrie.
Nu iti zic mai mult whistling, sper sa le citesti si sa-ti placa.

3 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Una dintre cartile de care imi voi aminti mereu este 'Enigma Otiliei', de George Calinescu, ce spune povestea unui tanar pe nume Felix, ce ajunge la casa unchiului sau Costache si se indragosteste de fiica adoptiva a acestuia, Otilia. Bineinteles, povestea este mult mai complicata de atat. Merita cu adevarat citita!

| mmary a răspuns:

Http://www.librarie.net/carti/54964/Ucenicul-Vraciului-Joseph-Delaney aici sunt toate cartile:) eu nu am reusit sa citesc decat cateva dar este o experienta unica! esti cu totul in alta lume:) esti chiar acolo in carte! sangele iti ingheata in tine...trezind noi intrebari fara raspunsuri:):X este o carte superba!

| maryse_9270 a răspuns:

Interview with the vampire - este vorba despre un vampir care u dorea sa fie vampir si isi ura viata cea noua, dorea ca toata suferinta sa se termine.