| Mey a întrebat:

Imi puteti spune ce perioada istorica sau ce materie se studiaza in clasa a 9-a la istorie? Dar la biologie, geografie?

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

La istorie, se studiaza perioada dintre preistorie, pana la inceputul secolului 17.La biologie,studiezi celula,mai amanuntit si complicat ca inainte,genetica,ce e chinuitoare si,daca mai aveti timp,discutati si despre anumite boli si metabolism.Iar la geografie,faci notiuni generaliste,despre clima,despre mediu, industrie, agricultura, ca sa ma rezum, o pleiada foarte plictisitoare de ore pierdute si regurgitari din clasa a 5-a.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu, la biologie si geografie nu se studiaza perioade istorice laughing
La geografie faci cam ce-ai facut intr-a 5-a dar cu informatii in plus. Stii tu, notiuni despre Univers, straturile pamantului, biosfera, hidrosfera, din astea.
La biologie faci mai intai totul despre celule, apoi...nu mai stiu prea bine... grupe de sange si reproducerea(o sa faceti probleme de imperechiat pisici, sa vedeti ce fel de pui ies). Si mutatii, cum apar ele si cum se manifesta.
Nu-mi place istoria, nu tin minte niciodata nimic. Parca am facut Orientul Antic, Grecia Antica. Perioadele alea.