| anonim_4396 a întrebat:

Îmi puteţi spune şi mie semnificaţiile cifrelor 3 şi 9 pe scurt, adică eu ştiu că cifra şapte este cifra desăvârşirii că poate îmi trebuie la vreun comentariu la română happy

2 răspunsuri:
| zHeArTz a răspuns:

Pentru 3 :
Persoana care are numarul destinului 3 este comunicativa si sociabila in cel mai inalt grad si are o excelenta capacitate creatoare. Numarul destinului 3 caracterizeaza majoritatea personalitatilor din lumea divertismentului, inzestrate cu creativitate in toate domeniile - scris, actorie, showbiz. De regula, numarul destinului 3 confera un talent deosebit intr-un domeniu artistic: pictura, decoratiuni interioare, peisagistica, mestesuguri, literatura, muzica, actorie etc. Sunteti o persoana vesela, inspirata, plina de viata. Firea dumneavoastra exuberanta va ajuta sa ajungeti departe, daca stiti sa va canalizati energia si talentul.

Pentru 9:

Persoana care are numarul destinului 9 este caracterizata prin omenie, generozitate, compasiune. Sunteti un om onest, demn de incredere. Sunteti sensibil si puneti la suflet tot ce se intampla in jur. Numarul 9 fiind cel mai mare dintre numerele de o singura cifra, detine o pozitie superioara si confera anumite responsabilitati. Persoana cu numarul destinului 9 are mari sanse de a deveni judecator, lider spiritual, educator, vindecator.

| Horvat_Andreeas_1995 a răspuns:

3 e nr prim
9 e.nr.compus
3 nu e patrat
9 e patrat
3 e singurul.nr care se imparte exact prin radicalu eximplificat iar 9 = 3*2
Amandoua sunt fara sot.