| Palabra1234 a întrebat:

Cum fac la subiectul 2 la bac la romana cand imi spune sa prezint semnificatiile textului, evidentiind trasaturile unui curent literar?
Stiu cum sa fac daca imi spune sa argumentez ca apartine unui anumit curent, dar nu stiu sa scriu cand zice de semnificatiile versurilor.

1 răspuns:
| FruttiFresh300 a răspuns:

Trebuie sa încadrezi textul într-un curent literar și sa alegi 2 trăsături ale curentului pe care le găsești în text și să evidențiezi asta dând exemple din text.