| anasimihai a întrebat:

Imi puteti spune si mie un monument, un oras, un palat care exista si azi contruit in perioada lui Henry al VIII-lea de Anglia? Un exemplu sau doua. URGENT si FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Saint James Palce - construit de catre King Henry al VIII-lea.
Hampton Court Palace - este un palat ridicat pe malul Tamisei la 16 km de Londra.A fost construit intre anii 1515 si 1520 devenind un pic mai tarziu cel mai frumos palat din Anglia. Henry al 8-lea a atasat la palat o hala mare si o biserica si de asemenea primul teren de tenis construit in Anglia.

1 răspuns:
| Artemisia a răspuns:

Cauta la Wikipedia lui Henry al VIII-lea.
Cat timp a domnit sigur scrie si ce monumente au fost construite.