| BlackStar27 a întrebat:

Imi sfătuiți să citesc Steaua Sudului de Jules Verne? Ce vi-a plăcut la această carte?

Răspuns Câştigător
| MeridaOcean a răspuns:

Da, este una din frumoasele carti a lui Jules Verne.E deosebita si te tine in suspans chiar si cand atunci crezi ca actiunea se termina.E deosebita.Si nu este foarte groasa.Ti-o recomand cu caldura. love struck sper sa-ti placa!

| MeridaOcean a răspuns (pentru MeridaOcean):

Mi-a placut faptul ca povesteste foarte frumos, are o descriere superba si are o actiune interesanta.:X

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

In timp ce cautam pe net sa vada daca sunt ceva impresii, ti-am gasit cartea online daca te intereseaza :D.
http://www.scribd.com/doc/28778712/Jules-Verne-Steaua-Sudului