| teodoraandreea a întrebat:

Imi spune si mie cineva cum se citesc literele in engleza >dau funda +vot!

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Intra pe www.translate.google.com, alege "traduceti in - limba engleza", si scrie literele care te intereseaza. Poate toate. Iti va aparea un buton in partea dreapta cu un desen pe el, simbolul difuzorului. Apesi pe el si vei auzi pronuntia. Nu doar atat, dar poti scrie cuvinte sau propozitii intregi, si vei auzi pronuntia. Spre exemplu poate vrei sa stii cum se pronunta "the", afli acolo.

1 răspuns:
| Andeuta a răspuns:

Mai bine asculti varianta audio http://www.youtube.com/watch?v=Ls1LwAIn0pw