| anonim_4396 a întrebat:

Buna.
Dacă vreau să mă transfer la alta scoala de la anul scolar viitor trebuie să vorbesc cu directoarea sau adjuncta directoarea şcolii în care sunt acum?
Întreb doar din curiozitate

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu trebuie sa vorbesti cu nimeni, doar sa faci ce cerere de transfer catre noul liceu unde doresti sa te transferi (chiar inainte de inceperea anului scolar), unde duci si foaia matricola de la liceul unde ai invatat pana acum.
Media ta generala trebuie sa fie egala sau mai mare ca a ultimului elev de la clasa unde te vei transfera, sa nu ai note scazute la purtare, sa nu ai absente si sa dai exemenele de diferenta la obiectele profilulului la care te vei transfera cu not bune, ca altfel nu esti eligibil.

Mai exista si un ultim lucru pe care doar directorul acelui liceu il poate aproba, daca accepta sa suplimenteze numarul elevilor intr-o clasa.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Directoarea nu dirictoarea nu sti nici sa scrii

| elennaionela14 a răspuns:

Trebuie o cerere de transfer semnata de parintii tai