| nutuxcristian a întrebat:

Imi spune si mie cineva tehnici de relaxare proprie, in timpul unei olimpiade, al unui concurs etc?
Maine am olimpiada de limba franceza si am cateva emotii, multumesc!
Dau funda+vot pozitiv raspunsurilor adecvate.

4 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Nu exista anumite tehnici, cand te duci la exament trebuie sa fi relaxat sa lasi emotiile la baie si sa fi încrezator, asta e cel mai important.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai important este sa respiri. Astfel, iti vei oxigena creierul si vei avea un randament foarte bun. Deci, respira profund frate!

| MiaO a răspuns:

Felicitari pentru participarea la olimpiada. Si eu am dat cateva examene importante in viata mea, asa ca cunosc exact sentimentul pe care il descrii. De fiecare data inainte sa primesc subiectele trageam aer in piept si expiram usor. In timpul asta ma uitam la cei din jur ca la un decor. Nu ma gandeam la nimic si la nimeni. O pauza deplina. Apoi imi spuneam " nu poti trai cu frica in san" si totul se intorcea la normal. La mine mergea. Ma ajuta sa inteleg ca e doar un examen desi eu simteam ca e sfarsitul lumii.( app am furat-o dintr-un film)- mult succes maine.

| nutuxcristian explică (pentru MiaO):

Multumesc! Sunt chiar la faza nationala happy.