| elenaaaaaaaa31 a întrebat:

Imi spuneti va rog ce as putea pune intr-un portofoliu de Engleza?
Ofer funda :*

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Dar nu ai primit o lista de cerinte?

Poti pune compuneri in limba engleza, poezii deosebite/citate din limba engleza, biografia unui scriitor/conducator englez, o descriere a Angliei, rebusuri in limba engleza, tabele cu timpurile verbelor, propozitii cu expresii si locutiuni din limba engleza, descrierea ta in limba engleza, reguli de scriere/citire, traducerea in engleza a unor expresii romanesti/din engleza a unor expresii englezesti-traducerea mot-a-mot - pentru amuzament.

Spor la treabawinking

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu ai spus in ce clasa esti. In portofoliu, eu de obicei puneam lectiile din caiet, scrise pe foi albe, puneam testele pe care le-am dat, iar daca vrei, poti face si ceva suplimentar, documentandu-te de pe net, precum alfabetul si alte chestii.

| valentin2015 a răspuns:

Corpul omenesc
Cifrele
Abecedarul
Testele pe care le-ai dat in orele de curs

Sper ca ti-am fost de ajutor...eu asta pun in portofoliul meu✌