| denrazvan a întrebat:

Imi spuneti va rog cum e cu repartitia computerizata.
adica daca eu am in totat media 5 si un alt elev are 6
si eu cu media de 5 am pus prima optiune la liceul x cu profilul y
si celalalt copil cu media de 6 a pus tot acvelas liceu si tot acelasi profil atunci.,, ..EU intru sau cel cu media 6?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Razvan! Tu vei primi un formular in care vei gasi toate liceele si profilele respective acolo. Va trebui sa bifezi mai multe optiuni in caz ca nu intrii la prima sau a2a optiune vei intra la a3a optiune.Repartitia computerizata se face in functie de medie (de ex daca la profilul ales de tine sunt 28 de locuri primele 28 de medii vor fi selectate ). Trage cat mai tare la testari si nu vei avea de pierdut! Te pup si mult succes!

3 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Daca sunt aceleasi optiuni, respectiv acelasi liceu si acelasi profil, admiterea se face in ordinea descrescatoare a mediilor si in limita locurilor disponibile.
Cel cu 6 este inaintea celui cu 5.
Daca insa cea mai mica medie de admitere este 5, intra amandoi.

| Danzell a răspuns:

Primii care ii repartizeaza sunt cei care au pus prima optiune, in ordinea mediilor.
Daca mai raman locuri se repartizeaza cei care au pus optiunea a doua,(doar daca ei nu au intrat la prima optiune). si tot asa

| InGeRaShReBeL_6634 a răspuns:

Cel cu 6